Skip to content
Home » COVID19-INFO

COVID19-INFO

Ketu do te gjeni informacione per Covid-19

shendeti

Varianti i Omicron, Simptomat dhe Vaksinat: Çfarë dimë deri më tani.

Përvoja e Afrikës së Jugut: Pacientët janë mirë. Por ekspertët pajtohen të gjithë: “Së shpejti do të vendoset për virulencën”.  Varianti i ri i Sars-Cov2 i riemërtuar Omicron shqetëson autoritetet në mbarë botën. Pikërisht këtë mbrëmje, presidentja e komisionit të BE-së Ursula von der Leyen… Read More »Varianti i Omicron, Simptomat dhe Vaksinat: Çfarë dimë deri më tani.

Si ndikon Covid- 19 ne organet kryesore te trupit dhe a duhet te vaksinohemi?! Dr. Leonidha Peppo

Dr. Leonidha Peppo, Mjek Kardiolog prane Qendres Shendetesore Nr.4, Tirane. Cfare u paraqit pas kalimit te semundjes se COVID-19 ne individe te ndryshem, duke perfshire edhe miqte e pacientet e mi, duke pasuar  edhe vete mua. Me kete shkrim do te trajtohen edhe ata qe… Read More »Si ndikon Covid- 19 ne organet kryesore te trupit dhe a duhet te vaksinohemi?! Dr. Leonidha Peppo

Pneumonia nga COVID: Sa kohë kërkon shërimi? Dr. Silvana Sadria

Me shumë mundësi jeni njohur me simptomat e zakonshme të COVID-19, përfshirë temperaturen, kollën dhe lodhjen. Por, në raste të rënda, COVID-19 gjithashtu mund të shkaktojë komplikime serioze, përfshirë pneumoninë. “Ne kemi ende shumë për të mësuar për COVID-19, veçanërisht kaosin që mund të shkaktojë… Read More »Pneumonia nga COVID: Sa kohë kërkon shërimi? Dr. Silvana Sadria

error: Permbajtja e Farmaceutika.org eshte e mbrojtur. Ju lutem na kontaktoni nese ju duhet informacion shtese.