Skip to content
Home » Royal Power: A e dini pse eshte i mire për ju?

Royal Power: A e dini pse eshte i mire për ju?

Qumesht blete

Royal Power ju ndihmon të ndërtoni fuqinë e brendshme të sistemit tuaj të veshkave dhe sistemit të hormoneve , përmes fuqisë së qumeshtit te bletes mbretërore të papërpunuar, rozmarinës së egër dhe sherebelës. Jepni trupit tuaj mbështetjen e nevojshme për një mënyrë të shëndetshme për të luftuar stresin dhe për të mbështetur një përgjigje hormonale të mire.

Sistemi imunitar përfaqëson një sistem të vërtetë mbrojtës për organizmin tonë, thelbësore për mbrojtjen nga substancat e huaja të dëmshme (viruse, baktere, kërpudha, protozoare, etj.)

Kur këta agjentë të dëmshëm shumohen, është e rëndësishme të mbështesni mbrojtjen e trupit. Ndihma vjen nga natyra përmes substancave me fuqi të fortë imunostimuluese, të tilla si Echinacea, dhe produkteve të zgjoit (qumeshti i bletes, propolisi jeshil dhe kaf, poleni dhe mjaltë Manuka).

Qumeshti i Bletes ose Papa Reale

Qumeshti i Bletes është ushqimi që i jepet një bletë punëtore, e lejon atë të bëhet mbretëreshë. Ky ushqim i mrekullueshëm i jep mbretëreshës 40 herë jetëgjatësi të jetës dhe produktivitet të mahnitshëm.

Përfitimet e qumeshtit te bletes mbretërore

Efektet e dobishme tek njerëzit janë të njohura: ka një efekt tonik (ideal për të gjitha moshat: fëmijë, të rritur, të moshuar), stimulon sistemin imunitar, është i dobishëm në rast të humbjes së oreksit, është një lëndë ushqyese e vlefshme për sportistët, e shkëlqyeshme në periudhat e rimëkëmbjes dhe me veprim antioksidues.

Si të zgjidhni te duhurin?

Që qumeshti i  bletes të jetë cilësore, pasi që është një lëndë e parë qe prishet lehtësisht, ajo duhet të prodhohet në mjedise të mbrojtura nga ndotja dhe brenda tij të ketë një përqendrim të përbërësve aktivë të garantuar deri në skadimin e produktit.

Çfarë të kërkoni?

CILALSIA PREMIUM jepet kur:

Eshtë një qumesht natyral nga blete mbrereshe, pa konservantë, pa ngjyryes dhe pa përdorimin e pesticideve kimike.

Vjen nga një dietë 100% natyrale e bletëve.

Ajo i nënshtrohet kontrollit të cilësisë së ajrit, tokës dhe ujit rreth koshereve dhe kushteve më të mira të jetesës për bletarët vendas.

Titrohet natyrshëm në apalbumin-1, një shënues i aktivitetit imunitar dhe në 10-HDA, një garanci e cilësisë dhe aktivitetit të lëndës së parë.

PROPOLISI I GJELBERT DHE KAFE.

Falë veprimit të tij antibakterial, propolisi është i njohur si një”antibiotik natyral”. Propolisi i gjelbër prodhohet nga bletët qëpërdorin rozmarinën fushore, ndërsa kafe nga bletët qëqëndrojnë mbi sythat e plepit. Përdorimi sinergjik i të dyveçon në një përmirësim të veprimit të tij antibakterial dhe anti-inflamator.

POLEN I BLETES

Poleni i bletës është një top ose topth i polenit të luleve tëmbledhura nëpër fusha, nga bletët punëtore, dhe që përdoret siburimi kryesor ushqimor për një zgjua bletësh.

Poleni përdoret në ilaçet bimore si tonik, sepse është njëushqim i plotë. E pasur me karbohidrate, proteina dhevitamina, forcon dhe ushqen të gjithë trupin, duke stimuluarsistemin imunitar dhe duke ulur lodhjen tek të rriturit dhefëmijët.

Ju mund ta porosisni online tani ne: www.farmaceutika.org ose ne whatsup ne nr e tel:+355695149733 . Produkti ju vjen brenda Tiranes per 24H dhe ne rrethe per 48H.

https://www.northamericanherbandspice.com/search/?product_query=royal+power

error: Permbajtja e Farmaceutika.org eshte e mbrojtur. Ju lutem na kontaktoni nese ju duhet informacion shtese.
Exit mobile version