Skip to content
Sale!

Viasterol

Original price was: L2200.Current price is: L2000.

  • Neo VIASTEROL
  • 2000 Lek
  • Shtesë Ushqimore për uljen e kolesterolit.
  • Paketimi: 20 tableta 500 mg
  • Pesha neto 10 g

 

Category:

Neo VIASTEROLI DHE KOLESTEROLI: Falë pranisë së steroleve bimore, Viasterol ndihmon në uljen e përthithjes së kolesterolit brenda zorrëve, duke lejuar kështu kufizimin e sasisë së këtij lipidi që mund të grumbullohet në enët e gjakut. VIASTEROL: Suplementet e dobishme ushqimore heqin fiziologjikisht kolesterolin plazmatik.

Mekanizmi kryesor i veprimit në refuzimin e kolesterolit është stimulimi i metabolizmit të kolesterolit LDL në një nivel epiqendër duke rritur përthithjen e kolesterolit të inkorporuar LDL.

Përbërësit:

Commiphora mukul; oriz i kuq i fermentuar (monascus purpureus); beta-sitosterol; kolina; inozitol; gama-oryzanol; polikosanolet; krom i keluar.

Përdorimi:

Për një përdorim korrekt të produktit rekomandojmë 1 tabletë dy herë në ditë pas vakteve.

Kundërindikimet:

  • Të mos përdoret gjatë shtatzënisë, laktacionit dhe në rast të terapisë me barna për uljen e lipideve.
  • Për fëmijët rekomandohet të kërkoni këshilla mjekësore.
  • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
  • Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve nën tre vjeç.

Formati:

20 tableta 500 mg – pesha neto 10 g

Lexo më shumë për produktin:

Viasterol, ndihma e parë kundër kolesterolit të lartë:

error: Permbajtja e Farmaceutika.org eshte e mbrojtur. Ju lutem na kontaktoni nese ju duhet informacion shtese.