Skip to content
Sale!

Aloe Arborescens

Original price was: L4000.Current price is: L3700.

🔳Aloe Arborescenc

  • Lëng Agave, Mjaltë Organike Akacie Gjethe të freskëta, Tinkturë Organike Aloe
  • Acid Askorbik (Antioksidant), Lëng Organik Limon
  • Përbërësit organikë:
  • Mjalti i akacies: Origjina nga BE:
  • Aloe Arborescens: Origjina nga Italia. Flakon 500 ml  

8 in stock

🔳 Aloe Arborescens flakon 500 gr

Aloe Arborescens është një bimë nga familja Aloacee, e përdorur edhe si bimë zbukuruese por edhe si bimë mjekësore me fuqi të forta detoksifikuese.

Në tregun tonë farmaceutik gjëndet Aloe Arborescenc flakon 500 gr depurativ dhe antinfiammator. 

Përgatitje e bazuar në Aloe Arborescens organike, sipas recetës së lashtë franceze të At Zagos të përbërë nga Aloe Arborescens, lëngu Agave dhe distilati i Aloes.

Sinergjia e këtyre tre komponentëve lejon një ekuilibër të shkëlqyer psikofizik.

Rekomandohet:

  1. Gjatë ndërrimit të stinëve si agjent pastrues dhe detoksifikues.
  2. Si një shtesë ushqimore në dieta të balancuara me kalori të ulët për të mbështetur trupin.
  3. Në tretje të vështirë, aciditeti i stomakut dhe rreziku i ulcerës.
  4. Për atletët si një shtesë e mirë e mineraleve, vitaminave, aminoacideve dhe enzimave.
  5. Për të forcuar sistemin imunitar.

Ofron një sërë përbërësish natyralë (Minerale, Vitamina, Enzima, Aminoacide) të afta për të përmirësuar rregullimin metabolik.

Përbërësit e Aloe Arborescenc: 

Lëng Agave, Mjaltë Organike Akacie

Organike Aloe Arborescens

Gjethe të freskëta, Tinkturë Organike Aloe

Acid Askorbik (Antioksidant), Lëng Organik Limon

Përbërësit organikë:

Mjalti i akacies: Origjina nga BE:

Aloe Arborescens: Origjina nga Italia.

Indikacionet: 

Suplement i pasur me ACEMANNAN, me minerale dhe vitamina natyrale, i dobishëm si ndihmës gjatë dhe pas trajtimit të kimioterapisë dhe/ose radioterapisë për të mbështetur mbrojtjen natyrale të trupit.

Mënyra e përdorimit dhe ruajtjes:

Për një përdorim korrekt të preparatit rekomandohet të merret një lugë gjelle tri herë në ditë me stomak bosh, ose sipas nevojës.

Ruani në një vend të freskët dhe të errët.

Pasi të hapet shishja, ruhet në frigorifer dhe përdoret brenda 20 ditëve.

Lexo më shumë për produktin këtu:

 

Tundeni para përdorimit https://www.farmaceutika.org/aloe-arborescenc-bima-me-8-superfuqi/

🔳 Cmimi 3700 lek

error: Permbajtja e Farmaceutika.org eshte e mbrojtur. Ju lutem na kontaktoni nese ju duhet informacion shtese.