Skip to content
Sale!

Dietokal Brucia Grassi

Original price was: L2400.Current price is: L2000.

DIETOKAL BRUCIA GRASSI

  • Suplement dietik
  • Ndihmës i dobishëm në dietat me kalori të ulëta që synojnë uljen e peshës trupore, lehtëson proceset e zvogëlimit të yndyrës së lokalizuar.
  • Paketimi: 30 tableta 800 mg
  • Pesha neto 24 g
  • Cmimi 2000 lek

DIETOKAL BRUCIA GRASSI

Suplement dietik

Ndihmës i dobishëm në dietat me kalori të ulëta që synojnë uljen e peshës trupore, lehtëson proceset e zvogëlimit të yndyrës së lokalizuar.

Përbërësit:

Triphala (Phillanthus Emblica L., Fructus; Terminalia Chebula Retz., Fructus; Terminalia Bellaria Roxb., Fructus) Polv. Fruta, Ortosiphon Stamineus Benth E. S. Gjethet, Matè (Ilex Paraguariensis A. St. Kodra) Gjethet E. S. Tit. 50% Kafeinë, Alga Wakamè (Undaria Pinnatifida Harvey Suringar) Thallus Tit. 10% Fukoksantinë, Niacin (Vit.B3), Fruta Piper nigrum d.e., Krom Pikolinat, Stabilizues: celulozë mikrokristaline; Agjentë kundër ngurtësimit: Stearat i magnezit vegjetal, dioksid silikoni.

Pluhur Triphala Frutat: Tradicionalisht ky ilaç përdoret si një tonik i zorrëve dhe si një laksativ i lehtë.

Ortosiphon Stamineus.e.s. : Ekstrakti i gjetheve të bimëve njihet prej shumë vitesh nxitjen dhe eliminimin e lëngjeve të tepërta

Ekstrakt i thatë i gjetheve Matè Tit 50% kafeinë Përqendrimi i mirë i kafeinës së fundmi e ka bërë atë një nga infuzionet më të rekomanduara për ata që ndjekin një program dobësimi. Mateku është treguar se është në gjendje të stimulojë metabolizmin

Wakamè alga deti thallus tit. Fukoksantinë 10% për ekuilibrin e peshës trupore, ndihmëse në dietat me kalori të ulët

Vit B3 Vit B3 mund të ndihmojë në uljen e peshës falë aftësisë së saj për të rritur dhe stabilizuar nivelet e sheqerit në gjak.

Fruti piper nigrum d.e. I dobishëm si mjet për të përmirësuar përthithjen e lëndëve të tjera ushqyese

Krom Picolinate Ndihmon në përmirësimin e metabolizmit të lipideve dhe glicideve

Suplement ushqimor, i bazuar në Triphala, Matè, Piper Nigrum, Wakame Alga për ekuilibrin e peshës trupore, ndihmës në dietat me kalori të ulët.

Rezultati befasues i Dietokal Fat Burner është në thelb për shkak të veprimit efektiv dhe të thellë të Triphala, përbërësit aktiv. Ayurvedic i përdorur për mijëvjeçarë në mjekësinë indiane me veprim hemopurifikues, rinovues, ANTIOKSIDANT

Mënyra e përdorimit: 1 tabletë gjysmë ore para vaktit kryesor

 Paralajmërime:

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk synojnë zëvendësim për një dietë të larmishme. Mos e merrni produktin gjatë shtatzënisë, laktacionit dhe nën 12 vjeç. Mos e administroni produktin dhe mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve nën 3 vjeç. Mos e merrni në rast të mbindjeshmërisë ndaj njërit prej përbërësve të tij. Ky produkt nuk është një zëvendësues për një dietë të larmishme. Duhet të përdoret si pjesë e një diete adekuate me kalori të ulëta duke ndjekur një mënyrë jetese të shëndetshme me një nivel të mirë aktiviteti fizik. Nëse dieta ndiqet për periudha të zgjatura më shumë se tre javë, këshillohet të kërkoni këshilla mjekësore.

Paketimi: 30 tableta 800 mg – Pesha neto 24 g

Triphala: Eshtë emri i një ilaçi natyror që Ayurveda e ka përdorur prej shekujsh për kujdesin shëndetësor. Tradicionalisht, ky ilaç Ayurvedic përdoret si një tonik i zorrëve dhe si një laksativ i butë.

Vetitë laksative të triphalës janë ndër efektet më të njohura të këtij ilaçi, por ka edhe përfitime më pak të njohura për t’u zbuluar. Para së gjithash është e rëndësishme të dini përbërjen e triphalës.

Triphala përbëhet nga 3 fruta të quajtura amalaki, haritaki dhe bibhitaki.

Këtu janë karakteristikat e tyre përkatëse.

1) Amalaki (Emblica officinalis) përkufizohet si patëllxhan indian. Është i pasur me vitaminë C dhe ndihmon në uljen e kolesterolit.

2) Haritaki (Terminalia chebula) Mund të ketë një efekt laksativ dhe antidiarreal në varësi të administrimit që bëhet.

3) Bibhitaki (Terminalia belerica) është një ilaç me veti rinovuese dhe detoksifikuese, me veprim në gjak, muskuj dhe indet dhjamore të trupit. Ndihmon në formimin e kockave dhe është i dobishëm në rast të grumbullimit të mukusit

 

error: Permbajtja e Farmaceutika.org eshte e mbrojtur. Ju lutem na kontaktoni nese ju duhet informacion shtese.